U pripremi
Uskoro izlazi iz štampe

Rat u Indokini jedan je od najdužih ratova u savremenoj istoriji. Pa ipak, u školskim udžbenicima jedva da se pominje. S moćnim smislom za pripovedanje, Erik Vijar u Časnom izlazu govori o tome kako su, u čudesnom preokretu istorije, dve vodeće svetske sile izgubile od jednog malog naroda, vijetnamskog, i uranja nas u srce spleta interesa koji će ih dovesti do poraza.

Današnji svet karakterističan je po projektima globalizacije, ne puko ekonomske, nego i političke i ideološke. Svi ti pokušaji nastoje da se ostvare, bilo revolucionarnim, bilo miroljubivim sredstvima – od ujedinjene Evrope do političkog islama. Pritom se radi o postkomunističkim projektima jer su, prvo, njihov nastanak i širenje pre svega postali mogući zahvaljujući propasti komunizma i, drugo, njihove strategije, ciljevi i medijsko predstavljanje duboko su oblikovani iskustvima istorijskog komunizma.

Bolestan, izneveren i napušten od svojih, finansijer sumnjivog poslovanja, prihvatio bi bankrot svoje banke. Međutim, zbog svoje ćerke Džojs, frivolne i rasipne, o kojoj i sam više nema nikakvh iluzija, starac odlučuje da ponovo izgradi svoju imperiju, i skoro mahnitom energijom, započinje tu poslednju bitku…
U narednom periodu
Andrej Pletenski – KULTURNI GENOM
Michael H. Kater – CULTURE IN NAZI GERMANY
Aron Jakovljevič Gurevič: SREDNJOVEKOVNI SVET. Kultura nemušte većine

Ivana Marcikić: EFEKTI KONSTRUKCIJE PROSTORA U VIZUELNIM UMETNOSTIMA
Slobodan Ćurčić: ARHITEKTURA NA BALKANU. OD DIOKLECIJANA DO SULEJMANA VELIČANSTVENOG
Losoncz / Stojanović / Bojanić: SVOJINA – ZBORNIK
Vasko Popa: Haši
BIBLIOTEKA Hispanoamerički roman XXI vek
Varja Balžalorsky Antić: LIRSKI SUBJEKT. REKONCEPTUALIZACIJA
i interkulturalnom čitanju